M.COŞKUN-DOSİAD tarafından gündeme getirilen, 24’üncü dönem Milletvekili Cengiz Yavilioğlu’nun girişimleriyle hayata geçirilen Erzurum Eğitim Kampüsü konseptinde ilk etap tamamlanmak üzere.

 

İnşaatına 2015 yılında başlanan ve 2016 yılı sonunda tamamlanması planlanan Şükrüpaşa Eğitim Kompleksinin yüzde 52’lik kısmından fazlası tamamlandı. Kampüsün 30 Ağustos’ta teslim edilmesi hedefleniyor. 3 Lise, 2 Öğrenci Yurdu 2 eğitim atölyesi ve spor salonu yer alacak Şükrüpaşa Eğitim Kompleksinin, hayata geçmesi ile birlikte Erzurum, ilk Eğitim Kampüsüne kavuşmuş olacak. Tamamlandığında eğitim alanında Erzurum’un eğitim şehri vizyonuna önemli bir katkı sağlayacak olan ve 50 bin 200 metrekare alan üzerine kurulan Şükrüpaşa Eğitim Kompleksinde 24 Derslikli Anadolu Lisesi, 16 Derslikli Fen Lisesi, 24 Derslikli Meslek Lisesi ile 200 ve 300 öğrenci kapasiteli 2 öğrenci yurdu, Elektrik ve Motor Atölyesi ile Spor salonu yer alacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, “Kampüsümüzün büyük bir kısmı bitti. Çalışmalar son sürat devam ediyor. 2016 yılı sonunda bitecek olarak proje edilen kampüs firmanın hızlı çalışmaları sonucu 30 Ağustos’ta teslim alacağız. Bu kampüs Erzurum eğitim alanında bir atlama yaşatacaktır. Aynı zaman da bu kampüsle açılacak Fen lise, Yakutiye İlçesi’nin 2, Erzurum’un ise 3. Fen lisesi olacaktır.” dedi.

KAMPÜSTE FEN VE ANADOLU LİSELERİYLE MODERN PANSİYONLAR YER ALACAK

Erzurum Eğitim Kampüsünde yer alacak olan okullar, mimari ve estetik olarak en mükemmel şekilde inşa edilecek. Öğrenci pansiyonlarında öğrencilerimizi rahat ettirecek her türlü konfor bulunacak. Atölyeler ileri teknolojiyle donatılacak. Milli Eğitime tahsis edilen arsa üzerinde; Fen Lisesi (16 Derslik), Anadolu Lisesi (24 Derslik), Endüstri Meslek Lisesi (24 Derslik), 300 kişilik öğrenci pansiyonu, 200 kişilik öğrenci pansiyonu, spor salonu ve 2 Atölye Planlanmış bulunuyor
Kaynak: http://www.erzurumgazetesi.com.tr/haber/Egitim-Kampusu-nde-sona-dogru/96504

Etiketler: