Gürsu’nun çağdaş kent kimliği kazanmasına yönelik yapılan hizmetler kapsamında oluşturulan Sporcu Fabrikası’ nın inşaat çalışmaları, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerince incelendi.

Bursa çapında Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan yatırımlar kapsamında oluşturulan Gürsu Sporcu Fabrikası inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halim Tuğluoğlu ve basın mensuplarının katılımıyla yapılan incelemede bilgi veren Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsumuz sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleriyle, tarım ve sanayideki büyük potansiyeliyle Bursa’ nın önemli merkez ilçeleri arasında öne çıkmakta. Belediyemiz tarafından oluşturulan sportif ve kültürel tesislerimizle ilçe halkımız için sosyal yaşam alanlarını arttırmak, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp spor ve diğer faydalı uğraşlara yönlendirmek yönünde yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Son yıllardaki gelişme hızıyla dikkat çeken ilçemiz için vizyon proje olma özelliği taşıyan Sporcu Fabrikamız da, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle ilçemize kazandırdığımız bir proje. İnşaat çalışmaları hızla devam eden tesisin ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.

4000 m²’ lik alanda oluşturulan ve 10 milyon liraya mal olacak olan Sporcu Fabrikası’nda; 6 adet standartlara uygun antrenman salonu, çok fonksiyonlu uluslararası standartlara sahip 1 adet dönüşümlü çok amaçlı salon, soyunma odaları, idari ofisler, sağlık odaları ve kafeterya alanları yer alacak.

Takım ve bireysel tüm spor faaliyetlerinin (basketbol, voleybol, hentbol, futsal, güreş, taekwando, karate, boks, masa tenisi, jimnastik, okçuluk, fıtness, judo, duvar tırmanma v.b.) yapılabileceği tesis, mevcutta varolan futbol sahası ve halı sahalarının ve yapılacak Devlet Hastanesi’nin hemen yanında oluşturulmakta.

Kaynak: http://www.anadoluyerelyonetim.com/spor/gursu-sporcu-fabrikasi-hizla-ilerliyor-h432.html

Etiketler: