Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’ni (BİHMED) ziyaret etti. Dernek üyelerine Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilmiş en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’ni tanıtan Başkan Dündar, dev okulun ilçe tarihinin bu güne kadar ki en büyük eğitim yatırımı olduğunu söyledi.

Osmangazi Belediyesi tarafından temeli 2014 yılının Haziran ayında atılan Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi, açılış için gün sayıyor. İnşaat çalışmaları tamamlanan okul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygun görmesi durumunda 2015-2016 Eğitim Öğretim Döneminin ikinci yarısında eğitime başlayacak. Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’ne yaptığı ziyarette okul hakkında bilgiler veren Başkan Dündar, lisenin mimarisiyle de ön plana çıkan bir eser olduğunu ifade etti.

Eğitim alanında ciddi yatırım ve hizmetler yaptıklarını, Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nin de bu yatırımların en büyüğü olduğunu dile getiren Başkan Dündar, “İlçemizdeki 250 okulun 226 tanesine çeşitli hizmetlerde bulunduk. İki tane anaokulu inşa ettik. Mehmet Akif Mahallesi’nde çalışmaları devam eden 26 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nun inşaatı hızla yükseliyor. Uluslar arası eğitim veren bir okulu Bursa’ya kazandırmak adına hayata geçirdiğimiz dev projemiz Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’ni de hizmete açmak için gün sayıyoruz” dedi.

Selçuklu dönemi ve günümüz mimarisinin harmanlanmasıyla inşa edilen okulun yalnızca Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilere hizmet vereceğini kaydeden Başkan Dündar, “21 bin 402 metrekare alana inşa edilen, 30 derslik ve 750 öğrenci kapasiteli Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nde yetişecek öğrenciler, bu okulun kuruluş felsefesine uygun olarak, gittikleri yerlere hizmet, barış, özgürlük ve insanlık götürecek. Gençlerimiz, daha güzel ve daha modern şartlarda eğitim görmesi için inşa ettiğimiz okulumuz, şimdiden öğrencilerimize ve eğitimcilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Ziyarette yer alan AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç da Uluslararası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nin sadece Bursa değil, tüm Türkiye adına önemli bir eğitim yatırımı olduğunu ifade ederek, böyle önemli bir okulun inşa edilmesini sağladığı için Başkan Dündar’a teşekkür ettiler.

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/osmangazi-ilce-tarihinin-en-buyuk-egitim-yatirimi-hizmete-hazir-624456.html

Etiketler: